Børge Ousland

Børge Ousland 1

Børge Ousland -The gretest living explorer - National Geographic

Børge Ouslanda časopis National Geographic označil za „nejlepšího současného polárníka“ Na svém kontě má řadu prvenství a unikátních expedic – byl první kdo přešel sám Antarktidu, dosáhl jako první severního pólu bez podpory z Kanady i Ruska nebo přešel severní pól během polární noci, což je považováno za nejextrémnější arktické dobrodružství všech dob.

Børge, prošel některými z nejtěžších podmínek na Zemi

Børge, prošel některými z nejtěžších podmínek na Zemi – často sám –  a dokazuje, že je možné dosáhnout „nemožného“. Přísné plánování, překonávání strachu a hledání motivace i v těch zdánlivě beznadějných chvílích patří k ingrediencím, které ho opakovaně dovedly k úspěchu. Nedílnou zásluhu na úspěchu připisuje i kvalitnímu oblečení a vybavení, bez kterého by v těchto končinách nebylo ani možné přežít. Základem je vlněné oblečení od Devoldu – značky se kterou spolupracuje dlouhodobě, na její výrobky se může spolehnout a i sám se podílí na vývoji produktů do extrémních mrazů a polárních oblastí. Své  nenahraditelné zkušenosti zúročil v designu a praktičnosti produktů Expedition Arctic  a Expedition Arctic Pro, které ve své kategorii nemají absolutně žádnou konkurenci.

Børge Ousland 2

Na Devoldu oceňuje jeho funkčnost, střihy a kvalitu. Během dlouhých expedic nemá možnost vyměnit prádlo, které by bylo nekvalitní nebo mělo špatný střih a někde „nesedělo“. Devold má vše dokonale vyzkoušeno a prověřeno za svou již 170 letou historii, tudíž tyto starosti odpadají. Børge se tak může zařadit mezi hrdé uživatele Devoldu jako jsou Amundsen a Nansen a po jejich bok se i zařadil titulem nejlepšího žijícího polárníka na světě.

Pokud jde o přežití, funguje jen ta nejlepší kvalita.

Devold of Norway, Since 1853

Každý detail se počítá

Børge je také jeden z nejlépe hodnocených řečníků National Geographic

Børge je také jeden z nejlépe hodnocených řečníků National Geographic, je nadaný vypravěč příběhů dokáže neuvěřitelně poutavě sdílet četné fyzické a duševní problémy, kterým čelil na své cestě: plavba v ledové vodě mezi ledovými krami ve speciálně navrženém suchém obleku; vyhýbání se ledním medvědům; a překonání strachu, izolace a deprese. Børge často zkoumá, co se stane, když je člověk dotlačen na hranici toho, co je vůbec schopen. Motivuje lidi kolem sebe aby prolomili své předem stanovené mentální hranice; odhalili a uplatnili své jedinečné silné stránky, aby uspěli ve svém vlastním úsilí.

Børge Ousland získal za své expedice několik mezinárodních cen.

Důležité milníky ze života Børge Ouslanda