Naše farmy

Naše farmy

Na druhé straně světa

Na větrné, kopcovité, trávnaté zemědělské půdě, kde se při soumraku do ticha rozléhá cvrkání cvrčků a kde se během dne pasou stáda ovcí, to vypadá, jako by se tu zastavil čas. Jenže to tak vůbec není. Nejvýznamnější farmáři ovcí na světě, v Austrálii a na Tasmánii, tvrdě usilují o inovace výroby, postupů a produktů každý rok.

Tucet farmářských rodin, které se sešly na exkluzivním seznamu partnerů společnosti Devold, zde po generace žije a jejich ovce s nimi. Produkce těchto zemědělců je mimořádně udržitelná, pozoruhodně šetrná k životnímu prostředí a odstranila škodlivé zacházení s ovcemi, jako je např. mulesing (preventivní odstranění kůže pod ocasem proti možnému kožnímu onemocnění ovcí). Farmáři se starají o své pozemky i svá zvířata a naučili se, že ovce, která se těší z života, dělá příjemnou vlnu. Ale co je nejdůležitější, chovatelé ovcí merino žijí s myšlenkou „předání farmy v lepším stavu, než byla v době přijetí“, z jedné generace na druhou. Tento způsob myšlení nejen zajišťuje efektivnější a udržitelnější farmu, ale také zlepšuje kvalitu oblečení Devold.

Když farmáři hovoří o rostoucí vlně, tak přesně to mají na mysli. Extrémně měkká jasně bílá merinová vlna pochází ze zadní části berana, ovce či jehněte. Nejlepší zemědělci na světě zajistí, že tráva, země, vzduch a úkryt jsou té nejvyšší kvality. Dále každoročně analyzují DNA nových ovcí a vždy spojí nejvhodnějšího berana s nejvhodnější ovcí. Mnoho farmářů nazývá svou životní cestu a budoucí textilií „bílou“ a jsou hrdí na to, co se jim podařilo vyšlechtit a vyprodukovat během posledních dvou století. První ovce merino z Německa, mimořádně jemné a bílé saské ovce, vyskočily na břehy slunné Tasmánie ve dvacátých letech 19. století. Dnes je Austrálie jedním z největších světových výrobců nejkvalitnějších merino vlny. Vybrané farmy přistupují k chovu promyšleně a jejich ovce jsou spokojenější, což zase přináší měkčí, silnější a udržitelnější vlnu. Ptáte se „Jak je to možné?“. No, tady je příběh pro vás.

Naše farmy 5
Glean Oak
Naše farmy 6
Gleancoe
Naše farmy 7
Turee Vale
Naše farmy 8
Glenelg
Naše farmy 9
Warrambeen
Naše farmy 10
Kiah Lake