O značce

O značce Devold

Norská firma Devold má tradici ve výrobě termo oblečení a termo prádla sahající až do roku 1853. Tehdy začala úspěšná historie značky, když Ole Andreas Devold založil textilní továrnu v Alesundu. K prvním výrobkům patřily pletené čepice a rukavice, k čemuž se později přiřadily termo ponožky, pletené svetry, vlněné prádlo a pracovní oděvy. Všechny tyto součásti oblečení měly za úkol chránit člověka před chladným počasím.

Výrobní sortiment

V našem sortimentu najdete termo prádlo a oblečení pro jakoukoliv činnost ve venkovním prostředí, ať se jedná o aktivní sport či manuální práce. Například vlněné svetry mají vynikající tepelně izolační vlastnosti, stejně tak další doplňky, jako jsou čepice, rukavice, termotrika, dámské funkční prádlo, termomikiny a jiné součásti oblečení. Pojem devold sport je znám nejen mezi vrcholovými sportovci, ale i mezi širokou veřejností. Krédem společnosti Devold je spokojenost zákazníka, a proto se naše produkty vyznačují vysokou kvalitou materiálu, pečlivým zpracováním, perfektně padnoucím střihem i módním designem. Těmito skvělými vlastnostmi termo oblečení se firma Devold pyšní již 162 let a umožňuje svým zákazníkům, aby se cítili dobře a příjemně na zimní vycházce, ale stejně tak i na lyžařském výletě nebo i několikaměsíční expedici. Nejvyšší kvalitou oplývá vlna ze speciálně vyšlechtěných ovcí merino.

První výrobky

Prvním oděvem, který byl ve firmě vyroben, byl hrubý svetr pro pracovníky venku, který byl později znám pod názvem „Islender“. V roce 1866 Devold vyvinul svůj nejslavnější produkt svetr „Blaatrøia“, který byl původně určen pro rybáře, ovšem postupně se stal symbolem volného času lidí nejen v Norsku.

O značce 1

Inovace

Devold měl vždy pod kontrolou celý výrobní proces, od nákupu neprané vlny, přes výrobu až po distribuci ke konečnému spotřebiteli. Byl to také muž, který inovoval nejen produkty, ale i výrobu, kterou v roce 1868 přestěhoval do Langevag, kde mohl využít mnohem lépe elektrickou energii. Produkce se tak mohla rozšířit a od počátku 20. století začala firma Devold s exportem nejprve na Faerské ostrovy, Island a na jih Afriky. V současnosti značku Devold proslavují tradiční vlněné oděvy, termo prádlo a především termoprádlo merino. Výrobky z merino wool se dobře nosí, jsou měkké a příjemně hřejí.