Naše cesta

PRÁCE, KTERÁ NIKDY NEKONČÍ

Protože na cestě ke kvalitě neexistují žádné výjimky nebo zkratky. V našem poslání vyrábět nejlepší vlněné oblečení pracujeme už více jak 165 let. Naši zákazníci nám dávají důvěru už od roku 1853. Naše oblečení z vás udělá dobrodruha v pravém slova smyslu. Nezáleží na tom, zda přechází přes póly nebo zda jste se vydali zdolat nejvyšší vrcholy světa… Kvalitní oblečení je potřeba i třeba na procházce v parku. A proto jsem tady my. Váš Devold!

KVALITA JE NAŠE POSLÁNÍ

V TRADICI JE SÍLA

V roce 2017 jsme spustili program „sheep to shop“, kde si každý může ověřit kvalitu naší vlny samého počátku výrobního procesu. Když jsme tento program připravovali, nejprve jsem se setkali s těmi nejvýznamnějšími farmáři, kteří splňovali náš vysoký standard vlněné kvality. Jejich postupy a myšlení nás pak inspirovalo vytvořit tento vysoce transparentní program „sheep to shop“. Díky tomu, že sledujeme na farmy a jejich příběhy, můžeme svým zákazníkům s čistým srdcem prodávat výrobky ty nejvyšší kvality.

NAŠI FARMÁŘI

Devold si vybírá ty nejlepší dodavatele vlny z v Austrálie, Novém Zélandu a Argentiny, se kterými uzavírá dlouhodobé smlouvy. Tento pevný kontrakt dovoluje farmářům nastavit přijatelné ceny a při zachování vysoké kvality jejich vlny.  

Devold pravidelně navštěvuje své farmy a pečuje o jejich rodiny. Pečlivě dohlíží na to, jak je o zvířata pečována.

„Všechno je o lidech…
o jejich vášni a hrdosti
za to, co dělají “

– CATHRINE STANGE, CEO DEVOLD NORWAY

Naše cesta 3

Edward Martin
Nový Jižní Wales,
Austrálie

Edward Martin
Nový Jižní Wales,
Austrálie

Naše cesta 4
Naše cesta 5

Edward Martin
Nový Jižní Wales,
Austrálie

JAK SE STARÁME O NAŠÍ PŮDU?

Naši zemědělci se snaží o půdu neustále pečovat. Vždy se ujistí, že je užito správného hnojení a k tomu patří i regulace množství ovcí, které spásají danou plochu. Jejich společná vize je, že naše půda nám nepatří, jen se o ní musíme patřičně starat, aby tu mohla sloužit i dalším generacím.

Naše cesta 6
Náš CEO, Cathrine Stange, kontroluje kvalitu vlny Merino v Argentině s naším vedoucím kontroly kvality v Patagonia Diego Diego.

NAŠE VLNA

JAK ZÍSKÁVÁME VLNU

Naši organickou vlnu získáváme především z Patagonie, je to kouzelné místo s ideálními podmínkami pro pastvu ovcí, každá ovce tu zde má v průměru jednu míli čtverečnou jen a jen pro sebe. Jediný člověk, se kterým přijdou ovce do styku, je jejich farmář. Naše farmy musí splňovat přesně stanovená pravidla, které jsou v souladu s dobrými životními podmínkami zvířat a splňují všechny požadavky na dlouhodobě udržitelné zemědělství. Cílem je, aby veškerá fauna a flora na našich farmách byla co nejčistší a její biologická rozmanitost byla co nejpestřejší. Zpravidla to trvá dva a tři roky než farma splní všechny tyto požadavky a projde finálním schválením. Na našich polích se zásadně nepoužívají žádné pesticidy ani jiné jedovaté chemikálie.

Naši ekologičtí zemědělci z Argentiny jsou regulováni dvěma ekologickými protokoly; O.I.A. (Organizacion Internacional Agropecuaria) a G.O.T.S. – Global Organic Textile Standard).

R&D

Neustále se snažíme díky inovacím posouvat výrobu vlnu na další level. Náš tvůrčí vývojový tým denně pracuje na nový technologiích a postupech. Sami jsou outdooroví nadšenci a snaží se vžít do potřeb finálního zákazníka a produkty dle toho upravit.

VŽDY TESTOVÁNO NA LIDECH

Všechny oděvy Devold jsou navrženy a vyvinuty norským týmem. Pak jsou produkty testovány ambasadory a lidmi v horách.

Naši ambasadoři testují všechny naše výrobky v drsných norských horách.