Údržba

Jak správně pečovat o ovčí vlnu merino

Devold vyrábí prádlo z prvotřídní vlny merino, která je nejdokonalejším přírodním vláknem současnosti. Merino vlna je hedvábně jemná, výborně izoluje, má termoregulační schopnost, pohlcuje vlhkost a nepříjemné tělesné pachy. Prádlo Devold ani po opakovaném propocení nezapáchá. Pokud budete nosit oblečení vyrobené z merino vlny od Devoldu, bude se Vaše tělo cítit dobře v každém ročním období a za každého počasí. Merino vlna je živý materiál, proto může dojít při dlouhodobém nošení k částečné změně tvaru prádla. Avšak po vyprání se vrátí do původního tvaru.

Správná údržba

Aby byly zachovány přírodní vlastnosti merino vlny a oblečení v co nejlepším stavu, musí se s ním správně zacházet. Výrobky Devold označené Total Easy Care mohou být prány v pračce na vlněný program a sušeny v sušičce za nízkých teplot. Pozor, vlněné svetry je nutné prát v ruce! Vlněné výrobky perte minimálně, až když jsou skutečně znečištěny. Výrazně tím prodloužíte životnost oděvu. Bezpodmínečně provádějte údržbu dle uvedených symbolů na každém oděvu.

Prací prostředky

Používejte výhradně prací prostředky určené na vlnu. Běžný prací prostředek je alkalický a obsahuje enzymy, které mohou poškodit správnou funkci vlněného vlákna. Na praní používejte výlučně prací prostředek Biowash na vlnu s lanolinem. Jde o 100% přírodní produkt neškodící životnímu prostředí, jehož používání je rovněž cenově výhodnější. Biowash je také ideálním pracím prostředkem pro alergiky a děti. Více informací na webu www.biowash.cz.

Praní a skladování

Před praním obraťte prádlo naruby. Nepoužívejte aviváž. Před prvním nošením doporučujeme nové spodní prádlo vyprat. Při prvním praní perte prádlo samostatně nebo se stejně barevnými oděvy. Může dojít k uvolnění barvy a tím k obarvení jinak barevného oblečení.

Jelikož je vlna velice jemný přírodní materiál, může být napaden moly. Proto nutně používejte při skladování přípravek proti molům!

Bezpodmínečně provádějte údržbu podle uvedených symbolů na každém oděvu! Reklamace se nevztahuje na mechanické poškození tkaniny uživatelem a na dírky ve tkanině způsobené moly.

Údržba 1

PDF návod ke stažení CZ/SK