Výroba

VÝROBA A DESIGN

UŽ VÍCE STOLETÍ A PŮL …

Pro Devold® je špičková kvalita jeho produktů to nejpodstatnější. Proto si hlídá produkci od chovu ovcí, přes výrobu až po distribuci zákazníkovi. Z toho samého důvodu drží výrobu výhradně v Evropě. Svou nejmodernější továrnu otevřel na podzim 2015 v Litvě. 

Zpracování vlny merino je technologicky náročné a málokterý výrobce umí z této přírodní suroviny uplést látku tak jemnou, že je vhodná i na spodní prádlo nebo termoprádlo. Devold  to umí a v jeho továrně tak vznikají funkční kousky pro sportovce a aktivně žijící lidi. Jejich výrobky na svých expedicích nosili i polárníci Amundsen nebo Nansen.

V TRADICI JE SÍLA

Devold of Norway je společnost s dlouhou tradicí a historií, která ji staví na místo nejstaršího výrobce pletených oděvů v Norsku. Vyrábí oděvy podle dlouholeté řemeslné tradice, nicméně za použití nejmodernějších technologií. V nabídce svých výrobků má nejen svetry a mikiny, ale především termoprádlo, funkční oblečení, ponožky i pokrývky hlavy pro sport a volný čas.

TAK JAKO DEVOLD TO NIKDO NEUMÍ

Továrna v Litvě vytvořila pracovní místa pro více než 250 lidí a výběr místa nebyl náhodný. Litva je dopravní uzel mezi Evropou a Norskem, kde značka Devold® vznikla, a je odtud snadnější distribuce na evropský trh. Firma si díky nové výrobě může dovolit vyšší výrobní kapacitu, expanzi na evropský trh a rozšíření prodeje. Týdně se v Litvě vyrobí kolem 45 000 kusů oblečení.

JAK ŠEL ČAS

Od dob založení firmy postoupily nejen nároky uživatelů, ale i design výrobků, i když tradiční pletené svetry s norským vzorem jsou stále velmi žádaným produktem. Aktuálně je značka Devold špička ve výrobě vlněného prádla a ne¬ustále vyvíjí nové materiály. Kombinace merino vlny s dalšími vlákny zajistí širokou škálu produktů s vlastnostmi pro použití v různých teplotách i počasí. Cíl společnosti však zůstává stejný, jako když byla v roce 1853 založena – dodávat na trh kvalitní a funkční vlněné oblečení, které je pohodlné a chrání lidi před nepřízní počasí.