Devold radí jak pečovat o vlnu 2

Devold radí jak pečovat o vlnu

Devold vyrábí prádlo z prvotřídní vlny merino, která je nejdokonalejším přírodním vláknem současnosti. Merino vlna je hedvábně jemná, výborně izoluje, má termoregulační schopnost, pohlcuje vlhkost a nepříjemné tělesné pachy. Prádlo Devold ani po opakovaném propocení nezapáchá. Pokud budete nosit oblečení vyrobené z merino vlny od Devoldu, bude se vaše tělo cítit dobře v každém ročním období a za každého počasí. Merino vlna je živý materiál, proto může dojít při dlouhodobém nošení k částečné změně tvaru prádla. Avšak po vyprání se vrátí do původního tvaru.

Správná údržba

Aby byly zachovány přírodní vlastnosti merino vlny a oblečení v co nejlepším stavu, musí se s ním správně zacházet. Výrobky Devold, označené Total Easy Care mohou být prány v pračce na vlněný program a sušeny v sušičce za nízkých teplot. Pozor, vlněné svetry je nutné prát v ruce. Vlněné výrobky perte minimálně, až když jsou skutečně znečištěny. Výrazně tím prodloužíte životnost oděvu. Bezpodmínečně provádějte údržbu dle uvedených symbolů na každém oděvu.Devold radí jak pečovat o vlnu 3Devold radí jak pečovat o vlnu 4

Prací prostředky

Používejte výhradně prací prostředky určené na vlnu. Běžný prací prostředek je alkalický a obsahuje enzymy, které mohou narušit funkci vlněného vlákna. Na praní používejte výlučně prací prostředek Biowash na vlnu s lanolinem. Jde o 100% přírodní produkt, neškodí životnímu prostředí a jeho použití je rovněž cenově výhodné. Biowash je také ideální prací prostředek pro alergiky a děti. Více informací na webu www.biowash.cz

Praní a skladování

Před praním obraťte prádlo naruby. Nepoužívejte aviváž. Před prvním nošením doporučujeme nové spodní prádlo vyprat. Při prvním praní perte prádlo samostatně nebo se stejně barevnými oděvy. Může totiž dojít k uvolnění barvy a obarvení ostatního oblečení. Lehké oděvy (funkční prádlo první vrstvy) lze pro usušení pověsit na šňůru. Těžší vlněné oděvy (svetry a mikiny druhé vrstvy) je třeba sušit volně rozprostřené, položené na sušáku.

Devold radí jak pečovat o vlnu 5Jelikož je vlna velice jemný přírodní materiál, může být napadena moly. Proto nutně používejte při skladování přípravek proti molům Skanvik.

Bezpodmínečně provádějte údržbu podle uvedených symbolů na každém oděvu! Případná reklamace se nevztahuje na mechanické poškození tkaniny uživatelem a na dírky ve tkanině způsobené moly.